توضیحات پروژه

به گزارش بازار، تفاهم نامه همکاری بین وزارت خانه های کار، تعاون و رفاه اجتماعی ایران و وزارت کار لبنان امروز در محل وزارت تعاون به امضای وزیران کار دو کشور رسید.

سید صولت مرتضوی امروز یکشنبه در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری با «مصطفی بیرم» وزیر کار لبنان، با بیان این که لبنان پاره تن جهان اسلام است و این کشور سنگ تمام گذاشته است. ایران با کشورهای اسلامی بخصوص لبنان رابطه وسیعی دارد.

وی ادامه داد: لبنان ابعاد مختلفی برای جهان اسلام دارد، طبیعی است که توطئه‌ها علیه این کشور شکل می‌گیرد. باید براساس عهدی که با خدا بسته‌اید استوار باشید و ما لبنان را عزیز و پاره تن خودمان می‌دانیم از این رو دفاع از لبنان، دفاع از امت اسلامی است.

مرتضوی با بیان اینکه وزارت کار در حوزه های اقتصادی و اجتماعی فعالیت دارد، گفت: مجموعه صندوق‌های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی زیر نظر این وزارتخانه فعالیت می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری‌ها ابراز داشت: بخش اعظم اقتصاد کشور در این وزارتخانه رقم می‌خورد و ما در بخش‌های مختلف صنعت، بهداشت و بیمه خدمات ارائه می‌کنیم؛ همچنین در حوزه‌های آموزش‌های فنی و حرفه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همکاران فعالیت دارند.

وی تاکید کرد: همکاران ما با شما تفاهم‌نامه همکاری تهیه کردند که امضا خواهد شد تا منشأ همکاری‌های گسترده باشد، آمادگی داریم، تجربیات را برای کشور لبنان ارایه کنیم در همین راستا اگر فرصت داشته باشید می‌توانید از بخش‌های مختلف و صنایع زیر مجموعه این وزارت‌خانه بازدید داشته باشید.

«مصطفی بیرم»، وزیر کار لبنان نیز در این جلسه اظهار داشت: از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم به خاطر ایستادن در کنار ملت‌ها و هزینه‌هایی که به این خاطر پرداخت می‌کند و مورد تحریم‌ها و محاصره ظالمانه قرار گرفته است ولی با ایستادن توانست تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کند.

وی بیان داشت: یکی از برجسته‌ترین نمادها در خیابان‌های تهران نامگذاری به نام شده‌است؛ این در حالیست که در کشورهای دیگر نام خیابان‌ها به اسم استثمارگران است.

بیرم با اشاره به اینکه لبنان از لحاظ فرهنگی متنوع است گفت: توانسته است سرزمین‌های خود را از اسراییل آزاد کند و این ادعای شکست ناپذیری آنان را از بین ببرد، درصدد هستیم دولت مقتدر در لبنان تشکیل دهیم هیچ گزینه‌ای نمی‌تواند جایگزین این دولت باشد تا از فرزندانمان دفاع کنیم.

وزیر کار جمهوری لبنان عنوان کرد: به خاطر مشکلات داخلی لبنان محاصره ظالمانه هستیم که در جنبه اقتصادی و اجتماعی تاثیر گذاشته است. با وجود مشکلات متعدد درصدد خدمت به مردم هستیم و در این سفر به دنبال همکاری‌ها و استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی هستیم تا تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم امیدواریم بتوانیم در این دیدارها به نتیجه برسیم.